Filters
  Preferences
  جستجو

  مدیرعامل موسسه در گفتگو با روزنامه قدس مطرح کرد: ساخت 15 مجتمع رفاهی میان راهی تا سال 1401

  مدیرعامل موسسه در گفتگو با روزنامه قدس مطرح کرد: ساخت 15 مجتمع رفاهی میان راهی تا سال 1401

    مدیرعامل مؤسسه عمران و توسعه رضوی از ساخت مجتمع رفاهی میان راهی تا سال 1401 خبر داد.

    دکتر عیدی در گفت وگو با خبرنگار قدس درباره ساخت مجتمع های رفاهی میا نراهی توسط این مؤسسه اظهار کرد: وظیفه این مؤسسه انجام فعالیت های توسعه ای و عمرانی در سطح کشور بوده و یکی از طرح ها و فعالیت هایی که این مؤسسه در سالیان گذشته روی آن تمرکز داشته، ساخت مجتمع های رفاهی میان راهی امام رضا(ع) است.

    وی متذکر شد: به جز شرایط خاص کشور در سال جاری که به علت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تصمیم ها و تدابیر پیشگیرانه از سوی مسئولان ذیربط و در راستای حفظ سلامتی و ایمنی زائران و هموطنان عزیز اتخاذ شده است، همه ساله شاهد سفر شمار زیادی از هموطنان ارجمند از نقاط مختلف کشور به سمت استان خراسان رضوی و شهر مقدس مشهد برای زیارت بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) هستیم.

    دکتر عیدی ادامه داد: ساخت مجتمع های رفاهی بین راهی امام رضا)ع( در سالیان گذشته توسط آستان قدس رضوی در راستای رفاه حال زائران و تأمین مکانی مناسب برای استراحت و تجدید قوا برای ادامه سفر جاده ای زائران بوده است. در سالیان گذشته تعداد 21 مجتمع رفاهی بین راهی امام رضا)ع( با زیربنای افزون بر 22 هزار مترمربع توسط آستان قدس رضوی در جاده های بین راهی استا نهای مختلف کشور و با برنامه ریزی انجام شده، ساخته شده است.

    مدیرعامل این مؤسسه اضافه کرد: 15 مجتمع بین راهی دیگر در استان های گوناگون از جمله: گلستان، سیستان و بلوچستان، یزد، خراسان جنوبی، کرمان و... با حدود 31 هزار مترمربع زیربنا و حدود 390 هکتار عرصه در حال ساخت است و در صورت فراهم بودن شرایط و امکانات لازم امیدواریم تا اوایل سال 1401 شمسی این مجتمع های بین راهی پس از ساخت و تکمیل شدن مورد بهره برداری قرار گیرند.

    احیای کشاورزی، راهکاری برای "توسعه منطقه ای"

    مدیرعامل مؤسسه عمران و توسعه رضوی همچنین از احیای کشاورزی به عنوان راهکاری برای تحقق طرح " توسعه منطقه ای" در برخی از نقاط کشور خبر داد.

    دکتر عیدی با بیان این مطلب اظهار کرد: یکی از فعالیتهایی که در حدود مدت 1سال و نیم اخیر، مسئولیت آن به مؤسسه عمران و توسعه رضوی واگذار شده، بحث توسعه منطقه ای در برخی از نقاط کشور مانند سرخس، چناران، سیستان و بلوچستان، لرستان و... است. در این طرح شناسایی ظرفیت های منطقه ای، راهکارهای عملی شدن و ایجاد اشتغا لزایی و توسعه اقتصادی در آن مناطق توسط این مؤسسه پیگیری می شود. در این طرح قرار نیست آستان قدس رضوی بودجه های بلاعوض به این مناطق تزریق کند، بلکه با استفاده از دانش، دانایی و ظرفیتهایی که در مجموعه آستان قدس رضوی است و یا در سطح ملی به آ نها دسترسی داریم، سعی میشود ظرفیت های منطقه ای که مغفول و یا راکد باقی مانده است در مناطق اشاره شده فعال شود. به عنوان مثال سعی میشود با شناسایی ظرفیت تولیدات باغی و کشاورزی در این مناطق، امکان عرضه این تولیدات در بازارهای داخلی و خارجی فراهم شود.

    تلاش برای تکمیل زنجیره تأمین کالا و خدمات

    دکتر عیدی در بخش دیگری از سخنانش به تلاش این مؤسسه در تحقق شعار سال جاری یعنی جهش تولید اشاره و خاطرنشان کرد: در راستای تحقق شعار سال و همچنین اجرای سیاست های آستان قدس رضوی و سازمان اقتصادی رضوی امسال تلاش می کنیم در تکمیل زنجیره تأمین کالا و خدمات در مناطقی که این مؤسسه در آنها در حال فعالیت است هم به طور فعال و مؤثر عمل کنیم.

    وی تصریح کرد: در این زمینه میتوان باشناسایی تولیدات و ظرفیت های موجود در این مناطق که با کمک شرکت مدیریت زنجیره تأمین رضوی انجام میشود برای حضور فعال در بازارهای داخلی و خارجی اقدام کرد.

    وی عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت های این مؤسسه در این حوزه مربوط به زمین ها و اراضی کشاورزی است که روی آن ها آماده سازی انجام گرفته یا انجام نشده است. بدین منظور سعی داریم در این مناطق با کمک شرکت کشاورزی رضوی نسبت به احیا و بازسازی اراضی کشاورزی ذکر شده اقدام کنیم که در صورت فراهم بودن شرایط و امکانات لازم، این گونه اقدام ها در زمینه افزایش تولید و تحقق شعار سال یعنی جهش تولید می تواند ثمربخش باشد. با همت جمعی و همکاری مسئولان مربوط و انجام تحقیقات و مطالعات لازم امیدواریم بخش عظیمی از این طرحها تا پایان سال جاری با موفقیت محقق و اجرایی شود.

    دکتر عیدی یادآور شد: البته در مواردی هم این مؤسسه به عنوان کارگزار محرومیت زدایی و با همکاری معاونت محرومیت زدایی آستان قدس رضوی در برخی از مناطق کشور مانند مناطق سیل زده استان لرستان در حال پیگیری عمران منطقه ای و اشتغال زایی در این مناطق است.

    دکتر عیدی همچنین به فعالیت کارخانه هبلکس رضوی متعلق به این مؤسسه در شهرستان بیرجند اشاره کرد و افزود: این کارخانه در تولید بتن های سبک هوادار فعالیت داشته که در فعالیت های عمرانی و ساختمانی کاربرد بسزایی دارد. این محصول از مدرن ترین مصالح ساختمانی بوده و این کارخانه در سال گذشته حدود 80 هزار مترمکعب از این محصول را تولید کرده و امیدواریم با توجه به شعار سال 99 مبنی بر جهش تولید بتوانیم با 100 درصد افزایش، میزان تولید این محصول به 160 هزار مترمکعب افزایش یابد.

    آماده سازی اراضی پادگان 04 ارتش در بیرجند

    این مقام مسئول همچنین به فعالیت های درآمدزایی و برخی از پروژه های پیمانکاری که توسط این مؤسسه در حال انجام است اشاره و خاطرنشان کرد: از دیگر فعالیت های درآمدزایی این مؤسسه که درآمدهای حاصل از آن ها در اجرای پروژه های عام المنفعه مصرف می شود، ساخت حدود 609 واحد مسکونی در مجموع به مساحت حدود 66 هزار مترمربع است. وی در مورد پروژه های پیمانکاری هم گفت: پروژه های پیمانکاری و مشارکتی مانند آماده سازی اراضی پادگان 04 ارتش در شهر بیرجند، مجتمع فرهنگی- گردشگری چپکرود در نزدیکی شهرستان ساری و... از جمله این پروژه هاست و هم اکنون هم در حال انعقاد قرارداد برای پروژه 317 هکتاری حمزانلو در نزدیکی شهرستان بجنورد هستیم. ساخت هتل میقات در شهرستان طبس در استان خراسان جنوبی، ساخت هتل قدس مشهد در نزدیکی بارگاه ملکوتی امام رضا)ع(، ساخت مجتمع مسکونی زوج های جوان در شهرستان بیرجند (با بیش از 11 هزار مترمربع زیربنا( و... همه پروژه های در دست اجرا توسط این مؤسسه است و پیش بینی می کنیم در صورت فراهم بودن شرایط لازم تا اواخر سال آینده این پروژه ها به اتمام برسد.

  نظر خود را وارد نمایید.