Filters
  Preferences
  جستجو

  مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی: یکی از مهمترین مزیت های اقتصادی در دو شهرستان سرخس و چناران، صنایع دستی است

  مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی: یکی از مهمترین مزیت های اقتصادی در دو شهرستان سرخس و چناران، صنایع دستی است

  مهندس اکبریان مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی در حاشیه بازدید از غرفه آستان قدس رضوی در سی و دومین نمایشگاه ملی صنایع دستی گفت: توسعه اقتصادی و اجتماعی در سطح کشور یک حلقه گمشده دارد که آن حلقه گمشده، توسعه منطقه ای است. اگر بتوانیم فعالیت های اقتصادی را متناسب با توان، نیاز و استعداد مردم در سرتاسر کشور به ویژه در روستاها مدیریت کنیم، توسعه اقتصادی نیز محقق خواهد شد که این امر یکی از مأموریت های سازمان عمران و توسعه رضوی به عنوان معین اقتصادی سرخس و چناران می باشد.

  مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی اظهار داشت: با مطالعاتی که انجام شده و با توجه به سند پیشرفت منطقه ای سرخس و چناران، می توان گفت مهمترین مزیت اقتصادی سکونتگاه های ما در دو شهرستان سرخس و چناران، صنایع دستی است. از سوی دیگر مشهد به عنوان یکی از چهار قطب تولیدات صنایع دستی در کشور شناخته می شود و با توجه به وجود مرقد منور حضرت رضا(ع) در شهر مشهد که سالانه پذیرای 25 میلیون زائر از اقصی نقاط ایران و جهان می باشد، بازار مناسبی برای عرضه سوغات مبتنی بر صنایع دستی وجود دارد. بنابراین امیدوارم حمایت هایی از این جنس در حوزه صنایع دستی باعث افزایش رونق تولید و اشتغال در دو شهرستان سرخس و چناران گردد.

  مهندس اکبریان افزود: امیدواریم این مدل و الگو در سایر شهرستانهای استان و کشور توسعه پیدا کند. نمایشگاه صنایع دستی فرصتی است که همه تولید کنندگان بتوانند تحت حمایت مجموعه سازمان اقتصادی رضوی و سازمان عمران و توسعه رضوی زمینه بیشتری را در حوزه آموزش و توانمند سازی داشته باشد.

  نظر خود را وارد نمایید.