Filters
  Preferences
  جستجو

  مديرعامل سازمان عمران و توسعه رضوي: "انجام كار با كيفيت" و "شفافيت در فعاليت ها" شرط اصلي اجراي برنامه هاي سازمان است

  مديرعامل سازمان عمران و توسعه رضوي: "انجام كار با كيفيت" و "شفافيت در فعاليت ها" شرط اصلي اجراي برنامه هاي سازمان است

  نشست صمیمی مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی با همکاران سازمان همزمان با پایان ضیافت الهی رمضان برگزار شد.

  در ابتدای این نشست دکتر حدادیان، استاد دانشگاه نکاتی را در خصوص مهارت های زندگی و خانواده سالم ارائه کرد.

  در ادامه مهندس اکبریان مدیرعامل سازمان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همکاران در ماه مبارک رمضان، گفت: در مجموعه ای فعالیت می کنیم که حضور معنوی حضرت رضا (ع) را به عنوان ولی نعمتمان همواره احساس کرده ایم. به همین دلیل است که کار کردن در این دستگاه برایمان بسیار ارزشمند و با اهمیت است چرا که حضور حضرت را ناظر بر رفتار شخصی و سازمانی خود می دانیم.

  مدیرعامل سازمان رشد فردی مدیران و همکاران شاغل در سازمان در حین خدمت را امری جدی دانست و افزود: هر کدام از ما اگر می خواهیم فردي موفق باشیم باید در سه جایگاه، نقشی مثبت و اثرگذار ایفا کنیم. نقش فردی، نقش سازمانی و نقش اجتماعی. این سه جایگاه به صورت متناسب با یکدیگر باید رشد کند. نمی توانیم ادعا کنیم در سازمان، فرد موفقی هستیم در حالی که در طول زندگی خود رشد فردی نداشته ایم. همین طور این احساس رشد باید در سطوح اجتماعی نیز ديده شود. یعنی احساس کنیم نقشی که در سازمان ایفاء کرده ایم باعث برداشتن باری از دوش نظام شده و مشکلی از مشکلات کشور را حل کرده است.

  مهندس اکبریان با اشاره به اینکه در مدت حضور در سازمان با اکثر همکاران به صورت فردی و گروهی دیدار و جلسه داشته است، گفت: در طول این مدت با شناختی که از سازمان بدست آوردیم سعی کردیم در گام نخست به ماموریت های درون سازماني نظم بیشتری دهیم تا بتوانیم با فراغ بال بیشتری به سراغ ماموریت های برون سازمانی برویم. در این راستا سه کمیته فنی، مالی و اقتصادی، تعالی و تحول سازمانی را تشکیل دادیم تا به این امر بپردازند. از سوی دیگر سعی کردیم بین حوزه ها و معاونت ها تفکیك ماموریت و وظایف ایجاد کنیم تا از هدر رفت انرژی منابع انسانی جلوگیری کنیم. تعامل با سایر بخش ها و ارگان های آستان قدس را تقویت کردیم و به موضوع افزایش اختیار عمل معاونین و مدیران توجه کردیم. جهت ارتباط بي واسطه همكاران با بنده هم راهكارهاي مختلفي را برنامه ريزي كرده ايم؛ ازجمله جلسات هفتگي با پرسنل، صندوق ارتباط اختصاصي با مديرعامل و ارتباط از طريق فضاي مجازي به صورت محرمانه و بدون نياز به معرفي.

  مديرعامل سازمان مردم گرا بودن و روحيه خدمت به مردم را به عنوان مهمترين نسخه شفابخش براي هر سازماني برشمرد و گفت: براي اين نسخه بايد به دنبال مدل هاي اجرايي مختلف باشيم تا اين امر در سازمان نهادينه و به يك فرهنگ سازماني تبديل شود. بنده به عنوان مديرعامل سازمان مي بايست همواره در اين امر پيش قدم باشم. تغييراتي كه در خودرو خدمت حوزه مديرعامل ايجاد كرديم در راستاي همين نسخه شفابخش بوده است.

  مهندس اكبريان افزود: سازمان خانه من و پرسنل، خانواده من و اخلاق و رفتار سازماني ناموس من است. از همكاران مجموعه نيز درخواست ميكنم مانند اعضاي يك خانواده همديگر را دوست داشته باشيم. به همديگر كمك كنيم و در برابر مشكلات باهم همدل و متحد باشيم و درجهت اهداف سازماني تلاش كنيم.

  مدیرعامل سازمان در خصوص فعالیت های انجام شده در سازمان در سال های گذشته هم صحبت کرد و افزود: اقدامات عام المنفعه انجام شده در طول 27 سال فعالیت، قابل تقدیر است و به جرأت می توان گفت کمتر سازمان یا ارگانی را می توان نام برد که در طول عمر خود این حجم از خدمات را ارائه کرده باشد. از این رو ما هم راه درست طی شده را ادامه می دهیم چرا که آن را سرمایه 27 ساله سازمان می دانیم و تلاش خواهیم کرد با قدرت بیشتر در این مسیر حرکت کنیم.

  مهندس اکبریان مهمترین ارزش حاکم بر سازمان را احساس رضایت حضرت رضا (ع) از مجموعه اقدامات سازمان بیان کرد و گفت: برای اینکه به اين ارزش والا دست پیدا کنیم می بایست رفتار سازمانی را به سمت نزدیک شدن به سیره حضرت رضا (ع) سوق دهیم. مهمترین ویژگی سیره ایشان رأفت و رحمانیت است. بنابراین این مشخصه باید در تمامی فعالیت های درون سازماني و برون سازمانی بروز و ظهور داشته باشد.

  در پایان مدیرعامل سازمان با اشاره به اینکه با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در حکم تولیت معزز آستان قدس رضوی و همین طور بیانات تولیت معزز برای سال 1398 انتخاب هدف کردیم اظهار داشت: برای تمامی اقدامات سازمان دو شرط را تعیین کرده ایم: اول اینکه در تمامی امور کیفیت کار را سرلوحه قرار دهیم و دوم اینکه کار را به صورت شفاف و روشن برنامه ریزی و اجرا کنیم.سیاستهای کاری سازمان در سال ۹۸ هم اتمام پروژه های نیمه تمام، حذف وظایف غیرمرتبط، مدیریت مصارف، تمرکز بر توسعه منطقه ای و افزایش منابع درآمدی پایدار است.

  نظر خود را وارد نمایید.