Filters
  Preferences
  جستجو

  شهردار بیرجند در دیدار و گفتگو با مدیرعامل سازمان عمرانو توسعه رضوی: "پروژه زعفرانیه بهترین نقطه شهری بیرجند و الگویی براي توسعه شهري در کشور خواهد شد"

  شهردار بیرجند در دیدار و گفتگو با مدیرعامل سازمان عمرانو توسعه رضوی: "پروژه زعفرانیه بهترین نقطه شهری بیرجند و الگویی براي توسعه شهري در کشور خواهد شد"

  دکتر جاوید شهردار بیرجند و معاونین ایشان با حضور در ساختمان مرکزی سازمان عمران و توسعه رضوی با مدیرعامل و مدیران فنی سازمان در خصوص پروژه های عمرانی مشترک به ویژه پروژه آماده سازی اراضی 450 هکتاری زعفرانیه بیرجند گفتگو کرد.

  مهندس اکبریان مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی در ابتدای این نشست ضمن خیرمقدم به تیم مدیریت شهری بیرجند، به معرفی اهداف و مأموریت های سازمان پرداخت و افزود: سازمان عمران و توسعه رضوی با هدف ارائه خدمات عام المنفعه به مناطق محروم کشور جهت ایجاد توسعه و آبادانی در این مناطق شروع به کار نمود که در طول 27 سال، خدمات گسترده ای را در این راستا با ساخت مجتمع های بین راهی، مجتمع های آموزشی و فرهنگی و مجموعه های ورزشی و دیگر پروژه های عمرانی عام المنفعه به مردم میهن عزیزمان ارائه کرده است. در حقیقت سازمان تلاش کرده است تا با اتکا به صفت رأفت و رحمانیت حضرت رضا (ع)، گستره خدمت به مردم دل داده به حضرت را در نقاط مختلف کشور ایجاد کند. از این رو همکاران ما در این سازمان هم بیش از آنکه خود را کارمند یک ارگان بدانند، افتخار خادمی بارگاه منور رضوی را در دل هایشان جای داده اند و با انگیزه و کیفیتی مضاعف به انجام امور محوله می پردازند و سبب شکل گیری سازمانی چابک و پرثمر در این مدت گردیده اند. در ادامه مدیرعامل سازمان با اشاره به ظرفیت های فرهنگی و تاریخی بیرجند گفت: بیرجند را باید برای آیندگان کشور حفظ کنیم. چراکه کالبد شهری و تاریخی بیرجند منحصربفرد است. اما قطعا این شرایط موجود برای حفظ و ارتقا در آینده نیاز به دقت و برنامه ریزی دارد. سازمان عمران و توسعه رضوی هم به عنوان یکی از عوامل مهم توسعه دهنده مناطق جنوب خراسان و بیرجند در کنار مجموعه مدیریت شهری خواهد بود تا بتوان با هم افزایی ظرفیت های دو مجموعه، شاهد اتفاقات توسعه محور در شهر بیرجند باشیم.

  مهندس اکبریان از بررسی و مطالعه طرح های توسعه محور برای بیرجند خبر داد و افزود: با توجه به تجربه چندین ساله حضور سازمان در بیرجند برای انجام پروژه های مختلف عمرانی، طرح مطالعاتی "راهکارهای نوین ایجاد و توسعه فضاهای شهری پویا" را در 4 سرفصل برای بیرجند آماده کرده ایم که در صورت آمادگی تیم مدیریت شهری و استانی می توانیم با جزئیات بیشتر وارد اجرا شویم. "بازآفرینی فضاها و بافت های تاریخی شهری با رویکرد ایرانی – اسلامی" ، "تحقق حمل و نقل انسان محور درشهر" ، "توسعه مشارکت های اقتصادی" و "عمران و توسعه اراضی زعفرانیه" 4 محور اصلی این طرح مطالعاتی است که می تواند مبنای مناسبی برای رشد و توسعه شهری بیرجند باشد. اعتقاد داریم بیرجند می تواند در این زمینه پیشرو و الگو در تمام کشور باشد.

  توجه خاص به پروژه آماده سازی اراضی زعفرانیه بخش دیگری از صحبت های مدیرعامل سازمان بود. مهندس اکبریان با اشاره به ظرفیت های بی نظیر این پروژه در راستای ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری و کمک به توسعه و ارتقاء کیفیت زندگی مردم بیرجند گفت: این ظرفیت بالقوه باید با برنامه ریزی و مدیریت کارشناسانه و تخصصی بالفعل شود. مهمترین قدم برای این اتفاق مبارک، ایجاد نظام یکپارچه مدیریت طرح برای ساخت و سازهای روبنایی، زیربنایی و مردمی است. سازمان عمران و توسعه رضوی در این حوزه نیز آمادگی ارائه تجربیات ارزشمند خود را دارد و می تواند به کمک مجموعه مدیریت شهری بیاید.

  در ادامه دکتر جاوید شهردار بیرجند، پروژه های اجرا شده توسط سازمان عمران و توسعه رضوی را منحصر بفرد دانست و بیان کرد: ظرفیت و توان عمرانی آستان قدس رضوی بسیار بالاست که بنده امروز با بخشی از آنها آشنا شدم.

  شهردار بیرجند پروژه اراضی زعفرانیه بیرجند را یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های مورد نظر شهرداری دانست و افزود: اقدامات خوبی که از سوی سازمان عمران وتوسعه رضوی در موضوع اماده سازی این اراضی تاکنون اجرا شده قابل تقدیر است و امیدواریم بتوانیم از تجربیات و تخصص و دانش فنی سازمان در ادامه مسیر هم استفاده کنیم. چراکه اقدمات عمرانی سازمان در پروژه های گذشته ای که در بیرجند اجرا کرده بسیار با کیفیت است. پروژه زعفرانیه بهترین نقطه شهری بیرجند و الگویی برای توسعه شهري در کشور خواهد شد. برای رسیدن به این هدف تمامی دستگاه های مربوطه باید با یکدیگر همراهی کنند تا در کمترین زمان ممکن به نتیجه مطلوب برسیم. شهرداری از تمام ظرفیت خود برای حمایت از اجرای دقیق و فنی این پروژه استفاده خواهد کرد.

  نظر خود را وارد نمایید.