Filters
  Preferences
  جستجو

  دفتر توسعه محله تسهیل گری محلات انصار و اروند افتتاح شد

  دفتر توسعه محله تسهیل گری محلات انصار و اروند افتتاح شد

  سعیداکبریان در آیین افتتاح دفترتوسعه محله تسهیلگری محلات انصار و اروند که با حضورمحمد مهدی نژاد نوری معاون علمی آستان قدس رضوی، مرتضی رجوعی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) و جمعی از مسئولان شهرداری، در شهرک شهید رجایی دفتر توسعه محله تسهیلگری محلات انصار و اروند برگزار شد، عنوان کرد: توجه به مناطق حاشیه شهر مشهد از مأموریت‌های اصلی ما در سازمان توسعه وعمران رضوی است. ما نباید به حاشیه شهر مشهد نگاه تهدیدی داشته باشیم، بلکه فرصت های این مناطق بیشتر از تهدیدهای آن است.

  وی اظهار کرد: ما در راستای هماهنگی و وحدت رویه در موضوعات اراضی آستان قدس رضوی موظف شدیم طرح و نقشه راهی را طراحی کنیم و هر کدام ازحوزه‌ها در راستای مسئولیتی که بر عهده دارند در این اقدام مهم ما را همراهی کنند.

  مدیرعامل سازمان توسعه و عمران رضوی راه‌اندزای دفتر توسعه محله تسهیلگری محلات انصار و اروند را نخستین گام در همین راستا برشمرد و گفت: دانشگاه بین‌المللی امام رضا(ع) به دلیل سابقه درخشانی که دارد، مسئولیت راه اندزای این دفتر را بر عهده گرفت..

  وی، محور اصلی این اقدام بزرگ را حمایت و پشتیبانی آستان قدس رضوی دانست و افزود:آستان قدس رضوی حامی، پشتیبان و تسهیلگر مجموعه‌های دولتی در راستای رفع محرومیت و رفع مشکلات مردم مناطق حاشیه شهر مشهد است.

  وی گفت: یکی از رسالت‌های ما علاوه بر محرومیت‌زدایی توجه به اراضی موقوفه و نیات واقفین است از این رو باید به احیاء موقوفات توجه ویژه‌ای داشته باشیم.برخی از این موقوفات در تصرف مردم قرار گرفته و مردم نیز به دلیل نبود امکانات و مشکلات زیاد، از زندگی در این محلات ناراضی هستند به همین منظور بایدمدلی طراحی شود که مردم در رفاه باشند و نیات واقفان نیز به درستی اجرا شود.

  مهندس اکبریان تصریح کرد:در همین راستا،دانشگاه امام رضا(ع) باهماهنگی و تعامل باارگان‌های دولتی و مردمی، اقدام به راه‌اندازی دفترتوسعه تسهیلگری محلات انصارواروند کرده است.دانشگاه بهترین مرجعی است که می تواند بین مردم و مسئولان وفاق ایجاد کند.

  قدیر صیامی رئیس مرکز تحقیقات شهرسازی و معماری امام رضا(ع) در ادامه به اهداف راه‌اندازی دفتر توسعه محله تسهیلگری محلات انصار و اروند اشاره کرد و گفت: افتتاح این دفتر، نقطه عطفی در بهسازی و نوسازی بافت‌های نابسامان شهر مشهد است.

  وی ابراز کرد: این اقدام با رویکردی منطبق بر هم‌افزایی تمام دستگاه‌ها، اعم از نهادهای درون آستان قدس رضوی که کنشگر هستند و بیرون از آستان قدس رضوی همچون شهرداری، ستاد حاشیه شهر مشهد، بنیاد برکت، سپاه، بسیج و... دایر شده و تلاش ما تحقق توانمندسازی منطقه شهرک شهید رجایی و شعار محرومیت‌زدایی است.

  وی تصریح کرد: در نظر داریم در بازه زمانی 9 تا 12 ماهه تمامی نقاط قوت و فرصت‌های این منطقه اعم از ظرفیت‎های اجتماعی مانند کانونهای مرجع و مورد اعتماد مردم را شناسایی کنیم، از تجربیات ریش سفیدان و نخبگان این منطقه بهره برده و نیازهای مردم را تک به تک شناسایی کنیم تا با روش نیازسنجی، اقدام به طرح سند اجرایی ‌کنیم.

  نظر خود را وارد نمایید.