Filters
  Preferences
  جستجو

  در جلسه مدیران بخش کشاورزی شهرستان چناران با معین اقتصادی منطقه مطرح شد: دفتر محلی معین اقتصادی با همراهی فرمانداری تاسیس می شود

  در جلسه مدیران بخش کشاورزی شهرستان چناران با معین اقتصادی منطقه مطرح شد: دفتر محلی معین اقتصادی با همراهی فرمانداری تاسیس می شود

  جلسه مدیرعامل سازمان و هیأت همراه به عنوان معین اقتصادی منطقه چناران با فرماندار و مدیران جهاد کشاورزی چناران برگزار شد.

  در آغاز این جلسه مهندس حاجی نژاد مدیر جهاد کشاورزی چناران به ارائه گزارش از میزان تولیدات کشاورزی و دامی در شهرستان پرداخت و عنوان کرد: میزان تولیدات کشاورزی چناران به گونه است که توانستیم در سال گذشته رتبه چهارم زراعت و باغبانی استان را کسب کنیم. همچنین چناران در تولید گوجه فرنگی، چغندر، سیب درختی، گیلاس و گلابی مقام اول را در استان دارد.

  مدیرجهاد کشاورزی چناران تولیدات دامی و فعالیت های دامپروری را یکی دیگر از ظرفیت های این شهرستان دانست و افزود: ظرفیت توسعه دامداری های سبک در شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد. چراکه از این طریق علاوه بر ایجاد اشتغال برای خانواده های روستایی، می توانیم حجم تولیدات دامی با قمیت تمام شده بسیار پایین را افزایش دهیم.

  در ادامه جلسه مهندس قلیچی فرماندار چناران با اشاره به نقش تأثیرگذار آستان قدس رضوی در فعالیت های اقتصادی و فرهنگی شهرستان گفت: آستان قدس رضوی در طول سال های گذشته در بسیاری از حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و حتی بهداشتی فعالیت های تأثیرگذاری را در این شهرستان اجرا کرده است که از این جهت سیستم مدیریت اداری شهرستان سپاسگذار این توجه است.

  فرماندار چناران افزود: حال که سازمان عمران و توسعه رضوی به نمایندگی از آستان قدس رضوی به عنوان معین اقتصادی چناران مشخص شده است، آمادگی خود را برای همکاری کامل با این مجموعه برای پیاده سازی اهداف مورد نظر اعلام می نماییم و مطمئن هستیم همانطور که در گذشته شاهد برکات حضور آستان در منطقه بوده ایم در ادامه نیز اتفاقات مبارکی پیش رو خواهیم داشت.

  وی ادامه داد: در اجرای اقتصاد مقاومتی توجه به اصل توانمند سازی مردم اصل مهمی است که باید در طراحی برنامه های آینده مورد توجه قرار گیرد. ما در سیستم مدیریت اداری شهرستان معتقدیم اگر بسیاری از هزینه هایی که صرف کمک های نقدی به مردم می شود به صورت برنامه ریزی شده در راستای توانمندسازی خانواده ها و ایجاد اشتغال برای جوانان به کار گرفته شود، برکات بسیار بیشتری برای مردم و شهرستان خواهد داشت.

  مهندس اکبریان مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی ضمن تشکر از فرماندار چناران به جهت انجام هماهنگی های لازم برای برگزاری این جلسه و قدردانی از مدیران استانی آستان قدس رضوی بابت پیگیری مأموریت های آستان و معین اقتصادی در منطقه، سلام قائم مقام محترم تولیت معزز آستان قدس رضوی را به مدیران شهرستان ابلاغ کرد و افزود: ان شالله با بهره گیری از دعای خیر ولی نعمتان امام رضا (ع) و برکات باران های ابتدای سال شاهد اتفاقات خوب و شگرفی در شهرستان باشیم.

  مدیرعامل سازمان با اشاره به اهمیت مأموریت های معین اقتصادی در نگاه تولیت معزز آستان قدس رضوی و قائم مقام ایشان گفت: تمام اعتبار معنوی آستان قدس رضوی در گروی وجود پربرکت امام رضا (ع) است و به تبع تمامی اعتبارمادی این آستان مبارک هم به عاشقان و دلدادگان این حضرت وابسته است که به صورت نذورات و موقوفات توسط آستان مدیریت می شود. بنابراین آستان قدس رضوی وظیفه خود می داند که از این موقوفات به بهترین نحو حراست و حفاظت کند. در حقیقت تلاش بر این است که در عین حفظ موقوفه استفاده بهینه و به صرفه از آن در راستای توسعه و آبادانی کشور انجام گیرد. در نهایت رعایت این دو اصل باید منجر به رضایتمندی مردم شود و اگر این امر محقق نگردد تمامی زحمات انجام شده بی برکت و بی فایده خواهد بود.

  مهندس اکبریان در ادامه نقش همدلی و هم صدایی در بین نهادهای تأثیرگذار در اجرای برنامه های سند راهبردی توسعه منطقه را بااهمیت دانست و اظهار کرد: نگاه بخشی و درون سازمانی باید در تدوین و اجرای مدل معین اقتصادی از بین برود و تمامی ارگان ها باید سعی کنند نگاهی کلی و فراسازمانی به موضوع داشته باشند و موضوعات فارغ از نگاه های بخشی، اولویت بندی شوند. نرمش، همدلی، نگاه استراتژیک و انعطاف در تصمیم گیری در بخش های مختلف نهادهایی که در حوزه معین اقتصادی فعالیت می کنند باید تقویت شود. سازمان هم به عنوان نماينده آستان قدس رضوی نقش تسهیل گر و هماهنگ کننده را ایفا خواهد کرد تا موضوعات در مسیر مشخصی پیش برود و به نتیجه مطلوب برسیم.

  نظر خود را وارد نمایید.