Filters
  Preferences
  جستجو

  تولیت معزز آستان قدس رضوی در دیدار با مدیران آستان: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند بالادستی آستان قدس رضوی است.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی در دیدار با مدیران آستان: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند بالادستی آستان قدس رضوی است.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه هرجا رویکرد انقلابی وجود داشته موفق بوده ایم، گفتند: فرمایشات امام خمینی(ره)، حکم مقام معظم رهبری و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی سند بالادستی آستان قدس رضوی است.

  حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در اجلاس مدیران آستان قدس رضوی که در تالار ولایت حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به تلاش‌‎های صورت گرفته در دوران تولیت آیت الله واعظ طبسی اظهار کردند: ان‌شاءالله 37 سال مدیریت قوی، مثال زدنی، با اخلاص و خدمات خالصانه و ماندگار آیت الله واعظ طبسی مورد قبول حضرت ثامن الحجج(ع) قرار بگیرد. ایشان ادامه دادند: از تلاش‌ها و زحمات حجت الاسلام والمسلمین رئیسی که البته دوره تولیت ایشان کوتاه بود اما کارهای ارزشمند، ماندگار و بسیار خوبی انجام دادند تقدیر و تشکر می‌کنیم.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه بنای ما بر استفاده از تمام ظرفیت‌های این آستان ملکوتی است، گفتند: همه با دلگرمی و اتکال به خداوند مشغول به کار باشند؛ تا لحظه‌ای که هستیم موظفیم کارمان را به خوبی انجام دهیم. حجت‌الاسلام و المسلمین مروی با بیان اینکه همه ما باید کارمان را با قوت، اعتماد به نفس، روحیه بالا و در خدمت به حضرت رضا(ع) انجام دهیم، گفتند: سند بالادستی ما فرمایشات امام خمینی(ره) و رهنمودهای نورانی رهبر معظم انقلاب در 2 حکمی که در این چند سال برای تولیت آستان قدس رضوی مرقوم فرمودند و خصوصاً بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی خواهد بود.

  ایشان تأکید کردند: 70 سال تجربه مدیریتی و مبارزاتی مقام معظم رهبری در بیانه گام دوم انقلاب اسلامی جلوه کرد و ایشان وقت بسیار زیادی برای آن صرف کردند، اما آن گونه که شایسته این بیانیه بود اقدامی صورت نگرفت، ولی ما در آستان قدس رضوی با تمام توان به این بیانیه خواهیم پرداخت.

  باید میدان را برای نیروهای جوان آماده کرد. ایشان در ادامه با اشاره به نقش جوانان در پیروزی انقلاب اسلامی، خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی با جوانان آغاز شد و مدیریت انقلاب هم با همین جوانان بود، پس امروز جوانگرایی موضوع جدیدی نیست بلکه رهبر معظم انقلاب آن را احیا کردند، باید میدان را برای نیروهای جوان و کادرسازی جوانان آماده کرد.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی تأکید کردند: این موضوع به معنای بی‌توجهی به پیشکسوتان و صاحبان تجربه نیست، آن‌ها سرمایه‌های این نظام هستند و باید با تکریم و تجلیل از آن‌ها استفاده شود.

  ایشان با بیان اینکه استفاده و بهره گیری از تجربیات دیگران وظیفه ماست، ادامه دادند: پیشرفت هر جامعه‌ای این است که تجربیات نسل قبل به نسل بعد منتقل شود تا جامعه رشد کند؛ این یک زنجیره متصل به هم است و اگر آن را از هم جدا کنیم، عقب گرد خواهیم کرد.

  هرجا رویکرد انقلابی وجود داشت، موفق بودیم تولیت معزز آستان قدس رضوی خاطرنشان کردند: در این 40 سال عمر انقلاب اسلامی چون رویکرد انقلابی داشتیم در برابر تمام فشارها پیروز شدیم، هرجا رویکرد انقلابی وجود داشت ما موفق بودیم و هرجا از این رویکرد عبور کردیم زمین‌گیر شدیم.

  ایشان تصریح کردند: 8 سال جنگ تحمیلی، جنگ با کل دنیا بود، اما جوان گرایی و رویکرد انقلابی ما را پیروز کرد، در 200 سال اخیر غیر از انقلاب اسلامی، هرگاه در این کشور جنگ شده، ما عقبگرد کردیم و بخشی از خاک خود را از دست دادیم اما در جنگ 8 ساله حتی یک وجب از این خاک را از دست ندادیم، جنگی که فقط با یک کشور نبود بلکه کل جهان در مقابل ما قرار گرفت.

  حجت‌الاسلام و المسلمین مروی با تأکید بر اینکه در مسائل علمی، نظامی و هسته‌ای چون رویکرد انقلابی داشتیم، پیشرفت کردیم، گفتند: نزدیک کردن آرمان‌ها با واقعیت‌ها، عملکرد مبتنی بر دغدغه و نگاه «ما می‌توانیم» نشانگر رویکرد انقلابی است.

  تولیت آستان قدس رضوی گفت: عملکرد جهادی، تخصص گرایی و مدیریت کارآمد از دیگر موضوعاتی است که در بیانیه گام دوم انقلاب مطرح شده است که باید مورد توجه همه ما قرار گیرد.

  ایشان تصریح کردند: مدیریت کارآمد، مدیریتی است که بر مبنای علم، دانش و تخصص، احساس مسئولیت و ایمان قوی باشد، اگر ایمان وجود نداشته باشد، هرچقدر هم در مسائل گوناگون رشد کنیم نشان دهنده کارآمدی نظام نیست؛ برای کارآمدی نظام باید تخصص در کنار ایمان باشد.

  همه باید خودمان را مخاطب رهنمودهای رهبر معظم انقلاب بدانیم حجت‌الاسلام و المسلمین مروی با بیان اینکه ما در آستان قدس رضوی در جایگاه وزارت علوم، ارشاد، کشاورزی، بازرگانی، کمیته امداد و... نیستیم اما کار همه آن‌ها را انجام می‌دهیم، گفتند: امسال از طرف رهبر معظم انقلاب، سال رونق تولید نام گذاری شده است و ما باید تصور کنیم هیچ مرکز تولید و کارخانه‌ای وجود ندارد، خودمان را مخاطب رهنمودهای ایشان بدانیم و نگوییم دیگران باید این بیانات را انجام بدهند و ما نباید کاری انجام دهیم.

  ایشان افزودند: از همه می‌خواهیم برای تحقق شعار سال طرح ارائه کنند، ما باید تا پایان سال برای تحقق این فرمایش رهبری گزارشی مورد قبول ارائه کنیم.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی تأکید کردند: باید امام رضا(ع) را در لحظه لحظه نیات، ایده پردازی و اجرای برنامه‌ها حاضر و ناظر ببینیم.

  ایشان با تأکید بر اینکه باید از هرگونه شتابزدگی در کارها پرهیز شود، گفتند: ما کار با عجله انجام نمی‌دهیم و همه فعالیت‌ها باید با تأمل انجام شود، نباید بگذاریم زمان به راحتی از دست برود؛ زمان را فدای کیفیت و کیفیت را فدای زمان نمی‌کنیم.

  آستان قدس رضوی باید الگوی بخش‌های مختلف کشور باشد حجت‌الاسلام و المسلمین مروی افزودند: از ارائه آمارهای غیرواقعی، مبهم و دوپهلو اجتناب کنید؛ گزارش‌هایی که ارائه می‌کنیم باید شفاف و روشن باشد.

  ایشان با بیان اینکه مردم باید از آستان قدس رضوی شفافیت، صداقت و پاکیزگی ببیند و دستگاه در محضر حضرت رضا(ع) باید در همه عرصه‌ها برای بقیه بخش‌های کشور الگو باشد، تأکید کردند: گزارش‌هایی که از طرف مدیران آستان قدس ارائه می‌شود باید همراه با مبانی آن گزارش اعلام شود. ایشان با بیان اینکه از مسامحه کاری، عافیت طلبی و بی‌تفاوتی پرهیز کنید، همه باید برای دستگاه متعلق به حضرت رضا(ع) دلسوز باشیم، ادامه دادند: نسبت به کارتان احساس مسئولیت داشته باشید، باید کاری کنیم که سال‌ها بعد از ما به نیکی یاد کنند.

  ایشان خاطرنشان کردند: همه برنامه‌ها باید پیوست علمی و هنری داشته باشند، رهبر معظم انقلاب بر فضای هنری و معماری حرم مطهر تأکید داشتند.

  سند چشم انداز 20 ساله آستان قدس رضوی تدوین می‌شود حجت‌الاسلام و المسلمین مروی با بیان اینکه مجموعه‌های مختلف آستان قدس رضوی جزیره جدا نیستند، گفتند: باید همکاری و هماهنگی بین تمام بخش‌ها وجود داشته باشند.

  تولیت معزز آستان قدس رضوی در پایان خاطرنشان کردند: برای ایجاد تحول به دنبال سند چشم انداز 20 ساله هستیم و تلاش می‌کنیم با توجه به موارد ابلاغی در حکم رهبر معظم انقلاب و بیانیه گام دوم، سند 20 ساله‌ای را با همکاری بخش‌های مختلف ترسیم کنیم.

  نظر خود را وارد نمایید.