Filters
  Preferences
  جستجو

  با مشارکت آستان قدس رضوی؛ همایش علمی سازی کشاورزی، جهش تولید و امنیت غذایی در چناران برگزار شد

  مدیر دفتر پیشرفت منطقه‌ای چناران موسسه عمران و توسعه رضوی از برگزاری همایش علمی سازی کشاورزی، جهش تولید و امنیت غذایی کارگروه تخصصی کاشت دانه‌های روغنی در این شهرستان خبر داد.

  مهندس سید سلمان صفاریان بیان کرد: پیرو تفاهم‌نامه منعقدشده بین آستان قدس رضوی و جهاد کشاورزی در خصوص کشت دانه‌های روغنی و هم‌زمان با هفته دفاع مقدس، این همایش با مشارکت آستان قدس رضوی به‌عنوان معین اقتصادی فرهنگی چناران و نیز سازمان بسیج مهندسی و جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار شد.

  وی ادامه داد: در این همایش که کشاورزان فعال، معاون سازمان جهاد کشاورزی چناران و همچنین فرماندار، امام‌جمعه، رئیس و اعضاء شورای اسلامی، فرمانده سپاه و نیروی انتظامی مشهد حضور داشتند، موضوعات مرتبط با کاشت دانه‌های روغنی و معرفی بسته‌های حمایتی جدید آستان قدس رضوی در کنار بسته‌های حمایتی جهاد کشاورزی در خصوص کاشت کلزا مطرح شد.

  مدیر دفتر پیشرفت منطقه‌ای موسسه عمران و توسعه رضوی در چناران درباره دستاوردهای این همایش خاطرنشان کرد: آموزش کاشت کلزا در شرایط جوی چناران و معرفی نحوه استفاده از کودهای لازم در زمان داشت کلزا، ازجمله مواردی به شمار می‌رود که موردبحث و بررسی قرارگرفته است.

  وی ادامه داد: علاوه بر این، طرح ملی کاشت دانه‌های روغنی به مسئولین ذی‌ربط و همین‌طور کشاورزان شهرستان معرفی شد.

  صفاریان افزود: سطح کشت دانه‌های روغنی در چناران که می‌بایست در قالب این طرح انجام شود، هزار و 200 هکتار است که تاکنون حدود 800 هکتار به این امر اختصاص داده‌شده و همین امر میزان کاشت این محصول در سطح شهرستان را افزایش داده است.

  نظر خود را وارد نمایید.