Filters
  Preferences
  جستجو

  بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از اولین پروژه اشتغالزایی معین اقتصادی چناران

  بازدید معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از اولین پروژه اشتغالزایی معین اقتصادی چناران

  رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از کارگاه تولید صنایع دستی که با هدف آموزش و توان افزایی متقاضیان به همت سازمان عمران و توسعه رضوی به عنوان معین اقتصاد مقاومتی شهرستان چناران انجام شده بود، بازدید کرد.

  علی رسولیان در این بازدید اظهار کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی دستاوردهای ارزشمندی از جمله همدلی و هم افزایی و ایجاد شور و نشاط با نگاه مولد را در پی داشته است که این کارگاه تولیدی نمونه ای از همین اتفاق مبارک است. برای رسیدن به دستاوردهایی شبیه این نیاز است که تمامی دستگاه های اجرایی شهرستان به صورت همدل و با یک هدف مشخص خدمت کنند و معین اقتصادی نیز به عنوان موتور محرک موضوعات اقدام نماید.

  در این بازدید نماینده معین اقتصاد مقاومتی ضمن اشاره به برنامه ها و اقدامات صورت گرفته افزود: یکی از ماموریتهای ما به عنوان معین اقتصادی شهرستان چناران ایجاد اشتغال است. برای این امر ابتدا افراد متقاضی کار را از جهت ورود به رسته های شغلی مختلف مورد ارزیابی قرار دادیم. سپس جهت توانمندسازی این افراد اقدام به شناسایی و انتخاب پشتیبان های تخصصی در هر کدام از این رسته های شغلی کردیم. پشتیبان های تخصصی مجموعه های توانمندی هستند که علاوه بر تامین مواد اولیه آن حرفه و آموزش افراد، خرید محصولات تولیدی رسته های شغلی تعریف شده را تضمین می کنند. هدف نهایی این است که افراد بعد از یک بازه زمانی که زیر نظر پشتیبان فعالیت می کنند، بتوانند بصورت خودکفا در تامین مواد اولیه ، تولید و فروش فعالیت کند. در همین راستا به گونه ای برنامه ریزی کرده ایم که حداقل 1000 شغل در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی در منطقه ایجاد شود.

  دکتر مزیدی با اشاره به اجرای اولین پروژه اشتغال زایی معین اقتصادی چناران گفت: در این پروژه نیز ابتدا با همکاری اداره بهزیستی شهرستان چناران و کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدام به شناسایی افراد مستعد برای فعالیت در حوزه صنایع دستی چرم دوزی کردیم که در نهایت تعداد 100 نیروی مستعد شناسایی شدند و سپس با پشتیبان تخصصی این حوزه که یکی از تولیدکنندگان با سابقه بود ارتباط برقرار کردیم. بر اساس توافق صورت گرفته با پشتیبان، در گام اول طی یک دوره آموزشی فشرده، نیروهای شناسایی شده ی آماده کار، آموزش لازم را دیدند و در حال حاضر مشغول به تولید محصولات چرمی می باشند که این محصولات توسط پشتیبان به فروش می رسد. برای خودکفایی این نیروها نیز، پشتیبان متعهد به برگزاری دوره آموزشی 2 هفته ای جهت آشنایی با مهارت های فروش و بازاریابی است.

  نظر خود را وارد نمایید.